День Соборності — свято України

Учні ПТУ-42 відзначали дату Соборності України виховною годиною.

Так трапилось, що не протязі багатьох століть розвитку Україна не мала влас-ної державності і єдиної території. Українські землі в різні періоди належали ба-гатьом державам: найбільше Росії, Литві, Речі Посполитій, а потім Польщі, Авст-ро -Угорщині, а згодом Румунії, Чехословаччині.

Та державне відродження України розпочалося ще за часів першої світової війни.

У 1917 році у Наддніпрянській Україні розпочалася національна революція. В результаті неї було проголошено створення Української Народної Республіки та обрано першого президента Михайла Грушевського.

Подібні процеси відбувалися і в Галичині. Згодом у жовтні 1918 року була проголошена Західно -Українська народна Держава на території Галичини, Північної Буковини та Закарпаття. Головою Ради став Євген Петрушевич. А вже через рік, 22 січня 1919 року, у Києві відбулося урочисте проголошення злуки Західно-Української Народної Республіки в єдину Українську Народну Республі-ку. Відбувалося це на святково прибраній Софійській площі в Києві. Її заповнили десятки тисяч жителів.

Від того часу воєдино злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України. Відбулося об‘єднання українських земель, а разом з тим – українських традицій, звичаїв, мови, що мало велике історичне значення для українського народу.

Учні групи №129 разом з викладачем історії Мойсеенко Ю.М, та практичним психологом училеща брали участь у виховній годині присвяченій дню Соборності України, під час якої було переглянуто документальний фільм «Навіки разом». 

Щороку 22 сiчня весь український народ iз вдячністю згадує тих героїв, якi боролися за об’єднання усiх нацiонально-демократичних сил українства, хто словом i ділом намагався вiдродити незалежну Соборну Українську державу. Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часiв Київської Русi, Галицько-Волинської держави, Запорізької Січі, Визвольної вiйни пiд проводом Богдана Хмельницького, Гетьманщини.