» У кожного теперішнього є своє майбутнє,яке стає його минулим»

 

Жан-Поль Сартр писав: «У кожного теперішнього є своє майбутнє, яке освітлює його і яке зникає разом із ним, стаючи його минулим» … Ця красива риторична фраза набуває глибокого й сутнісного змісту, перестає бути звичайним красномовством, коли йдеться про милі нашому серцю речі. І ось тоді справді хочеться, аби теперішнє мало щасливе майбутнє, яке, стаючи славним минулим, ніколи не переривало це вічне часове коло, завжди тривало в нашому земному та духовному просторі.
Восени 2020 року виповнелося  118 років навчальному закладу і 48 років професійно-технічному училищу №42, що став рідним для багатьох учнівських поколінь. У межах людського життя – це ціла вічність, сповнена великих поривань і звершень, плідної праці, напружених, але радісних буднів, колективних свят. У межах історії цей вік поважний і солідний, але, водночас, цей вік ще зовсім юний, сприятливий для впевненого крокування вперед, стрімкого лету до нових перемог.
Навчальний заклад має багату історію і традиції, є одним із найстаріших в області.
1901-1902 роках – завершилося будівництво сільськогосподарської школи і ферми – це перша будівля в Миколаївській області національного єврейського навчального сільськогосподарського закладу. Школа відкрилася 5 листопада 1902 року.
В 1918 – 1921роках – школа не діяла, була пограбована та зруйнована.
В 1922 – 1924 роках – Новополтавський єврейський сільськогосподарський технікум.
В 1928–1930 роках–технікум реформований у Єврейський сільськогосподарський інститут з агрономічним та зооветеринарним факультетом.
В 1935 році – інститут ліквідували і на полях єврейського інституту розмістили Новополтавський зоотехнічний технікум конярства.
В 1944 році – створено зоотехнічний ветеринарний технікум.
З 1972 року – сільське середнє професійно-технічне училище №12.
Першим керівником училища був Пєрін Б.К.,продовжили справу підготовки кваліфікованих робітників директори Золотаренко В.В.,Войденко А.А.

                            

 

                                                                                                Фото 1-2 Навчальний заклад  1972 році.

Цей навчальний заклад упродовж своєї славної історії  бачив і успіхи у підготовці сільськогосподарських кадрів і жорстокі бої під час Другої світової війни. Цікавим фактом історії навчального закладу є те що після звільнення відразу розпочалися заняття. Після відбудови навчального закладу до 1972 року знаходився Новополтавський зооветеринарний технікум. А в 1972 році в селищі Андріївка було організовано СПТУ-12, яке стало початком сьогоднішнього ПТУ-42.

2014 рік і по теперішній час заклад продовжує очолювати Бенюх Юрій Іванович.

 

                                                                                           Фото 3 . Навчальнй заклад в теперішній час

Головне призначення училища – підготовка кадрів для сільського господарства. У процесі навчання та в позаурочний час учні надають послуги населенню, виготовляють продукцію, товари споживання, що реалізуються в установленому порядку.
За свій довгий , водночас, молодий вік професійно-технічне училище №42 випустило з рідних стін понад 13 тисяч випускників, які понесли в широкі світи: зерна добра , справедливості, духовної краси, професійних умінь та знань. Гордістю училища завжди були і будуть випускники, які закінчили Київську сг академію, Уманський, Миколаївський, Херсонський сг інститути України. Вони працювали і працюють сьогодні на керівних посадах та викладацькій роботі.   І де б не були випускники, за їхніми плечима, як вірний янгол, стоїть Альма-Матер зі своїми мудрими порадами, доброю наукою, вдячні учні завжди відчувають батьківську підтримку наставників, гріють їхні серця теплі спогади про незабутні роки навчання.
Благодатна земля професійно-технічного училища №42 споконвіку давала дорогу в життя хліборобам, плодоовочівникам, садівникам. А тепер, згідно вимог часу, в училищі введені нові професії: водій автотранспортних засобів; кухар, офіціант; швачка, вишивальник; плодоовочівник, озеленювач.
Сьогодні в училищі створено матеріально-технічну базу, працює стабільний педагогічний колектив викладачів і майстрів виробничого навчання. Училище постійно перебуває в пошуку нових технологій, ідей. Наш заклад розвивається, ми користуємось попитом споживачів, намагаємось бути конкурентно-спроможними, у складних сучасних умовах училище працює, доводячи собі і усім, що ми потрібні регіону, а головне – дітям…
Найважливішим здобутком виховної системи в училищі є створення колективу однодумців, які прагнуть однієї мети, уміють узгодити своє «Я» із загальним «МИ», де кожен є повноправним членом великої училищної родини..

Для проведення навчально-виховної роботи училище має всю необхідну базу: стадіон, бібліотеку, читальний та актовий зали, спортзал, а також приміщення для роботи гуртків                                                                                                         

 

                    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Фото 4-5. Саморозвиток в бібліотеці.

             

                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                  Фото 6-7. Дозвілля на стадионі

                        

  Фото 8-9.

Актовий зал

Для підготовки даних кадрів у нас є лабораторії по підготовці механізаторів, плодоовочівників, кухарів, офіціантів, та швачок., навчальні класи, навчальний полігон, теплиця, автомобілі, сільськогосподарські машини, а найголовніше –земля.

Учні успішно беруть участь в обласних конкурсах та олімпіадах з професійної майстерності.Наразі ПТУ-42 готує фахівців за робітничими професіями:

             

                                            

                                                                                                     Фото 10-11-12-13 Конкурс кухарів    

                                                                     Фото 14-15  Творчі роботи з професії Швачка. Вишивальниця.

                               Фото 16  Уроки виробничого навчання  з професії Плодоовочівник. Озеленювач.

 

                                                            Фото 17-18 Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва

Сьогодення вимагає використовувати у виховній роботі різні технології. Для задоволення сучасних потреб підростаючого покоління створені гуртки. Після навчання наші учні мають можливість провести час в клубах по інтересам —  клуб вихідного дня «Натхнення», клуб «Патріот»,  клуб шанувальників поезії «Дивослово», літературно краєзнавчий клуб «Горицвіт» гуртках — футбол, фольклорний гурток «Полтавчанка» і шахи, настільний теніс.

« Шахи». « Футбол». « Вокальний гурток».  Фольклорний « Полтавчанка»

 

 

 

                                                                                                                 Фото 19. Наше дозвілля

 

      Керівництво закладу професійної освіти.

 

1972 рік-Пєрін  Борис Кузьміч

 

1975 рік-Фесенко Валерій Олександрович

 

1985 рік- Золотаренко Віталій Васильович

 

1991 рік — Бабіченко Віталій Іванович

 

1993 рік- Барно Олександр Миколайович

 

1998 рік- Войденко Анатолій Андрійович

 

2014 рік- Бенюх Юрій Іванович

   Персоналії, які внесли свої знання в розвиток училища:

Одним із кращих педагогічних працівників училища є досвідчений викладач української літератури Шведова Н.М. Своїм удосконаленням комплексно-методичним забезпеченням та новими формами роботи викладач підвищує рівень навчання в училищі.

 

 

                                                             Фото 20. Шведова Наталія Миколаївна ( вчитель української літератури)

 

Войденко  Г.Д. працює в училищі понад 30 років. Досконально володіє активними формами і методами роботи з учнями. Практикує уроки-лекції, семінарські заняття, уроки — огляди знань, прищеплює вміння аналізувати , робити висновки. Розробила структурно – логічні схеми до всіх тем предмету « Механізація садівництва» , « Організація і технологія с/г виробництва».

 

                                                                            Фото 21. Войденко Галина Дмитрівна ( майстер виробничого навчання)

Директор ПТУ-42 нагороджений  дипломом учасника профорієнтаційної виставки за створення сучасної якісної системи освіти Миколаївщини,  грамотами Баштанською міською радою за вагомий внесок у розвиток професійної освіти, високий професіоналізм,  департаментом освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації за значний особистий внесок у розвиток професійної( професійно-технічної) освіти області, досягнуті успіхи у підготовці кваліфікованих робітників та вихованні молоді,  Баштанської міської ради за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток селища Андріївка.

 

                                                                 Фото 22. Директор навчального закладу  Бенюх  Юрій Іванович

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,