Живи, квітуй, моє училище!

Наснаги, миті й щастя невдаваного,
Учительські думки і сміх дітей –
Усе це, ніби пережите заново,
Вмістилося у слові «Ювілей».

Ювілей – чудова нагода осмислити досягнуте, оцінити здобутки, підбити певні підсумки, окреслити нові горизонти. А ще висловити глибоку вдячність людям, чиїми зусиллями і творчою працею створювався авторитет і сучасний імідж училища, усім, хто всю свою енергію спрямовує сьогодні на формування освіченого, гуманного, компетентного молодого фахівця, який любить свою Батьківщину, закоханий у свою професію.

 

 

 

Жан-Поль Сартр писав: «У кожного теперішнього є своє майбутнє, яке освітлює його і яке зникає разом із ним, стаючи його минулим» … Ця красива риторична фраза набуває глибокого й сутнісного змісту, перестає бути звичайним красномовством, коли йдеться про милі нашому серцю речі. І ось тоді справді хочеться, аби теперішнє мало щасливе майбутнє, яке, стаючи славним минулим, ніколи не переривало це вічне часове коло, завжди тривало в нашому земному та духовному просторі.
Восени 2017 року виповнюється 115 років навчальному закладу і 45 років професійно-технічному училищу №42, що став рідним для багатьох учнівських поколінь. У межах людського життя – це ціла вічність, сповнена великих поривань і звершень, плідної праці, напружених, але радісних буднів, колективних свят. У межах історії цей вік поважний і солідний, але, водночас, цей вік ще зовсім юний, сприятливий для впевненого крокування вперед, стрімкого лету до нових перемог.
Навчальний заклад має багату історію і традиції, є одним із найстаріших в області.
1901-1902 роках – завершилося будівництво сільськогосподарської школи і ферми – це перша будівля в Миколаївській області національного єврейського навчального сільськогосподарського закладу. Школа відкрилася 5 листопада 1902 року.
В 1918 – 1921роках – школа не діяла, була пограбована та зруйнована.
В 1922 – 1924 роках – Новополтавський єврейський сільськогосподарський технікум.
В 1928–1930 роках–технікум реформований у Єврейський сільськогосподарський інститут з агрономічним та зооветеринарним факультетом.
В 1935 році – інститут ліквідували і на полях єврейського інституту розмістили Новополтавський зоотехнічний технікум конярства.
В 1944 році – створено зоотехнічний ветеринарний технікум.
З 1972 року – сільське середнє професійно-технічне училище №12.
З 1985 року – середнє професійно-технічне училище №12.
Головне призначення училища – підготовка кадрів для сільського господарства. У процесі навчання та в позаурочний час учні надають послуги населенню, виготовляють продукцію, товари споживання, що реалізуються в установленому порядку.
За свій довгий і, водночас, молодий вік професійно-технічне училище №42 випустило з рідних стін понад 12 тисяч випускників, які понесли в широкі світи зерна добра, справедливості, духовної краси, професійних умінь та знань. І де б не були випускники, за їхніми плечима, як вірний янгол, стоїть Альма-Матер зі своїми мудрими порадами, доброю наукою, вдячні учні завжди відчувають батьківську підтримку наставників, гріють їхні серця теплі спогади про незабутні роки навчання.
Благодатна земля професійно-технічного училища №42 споконвіку давала дорогу в життя хліборобам, плодоовочівникам, садівникам. А тепер, згідно вимог часу, в училищі введені нові професії: водій автотранспортних засобів; кухар, офіціант; швачка, вишивальник; плодоовочівник, озеленювач.
Сьогодні в училищі створено матеріально-технічну базу, працює стабільний педагогічний колектив викладачів і майстрів виробничого навчання. Училище постійно перебуває в пошуку нових технологій, ідей. Наш заклад розвивається, ми користуємось попитом споживачів, намагаємось бути конкурентно-спроможними, у складних сучасних умовах училище працює, доводячи собі і усім, що ми потрібні регіону, а головне – дітям…
Найважливішим здобутком виховної системи в училищі є створення колективу однодумців, які прагнуть однієї мети, уміють узгодити своє «Я» із загальним «МИ», де кожен є повноправним членом великої училищної родини.
Сьогодення вимагає використовувати у виховній роботі різні технології. Для задоволення сучасних потреб підростаючого покоління створені гуртки, клуби за інтересами. Проводяться конференції, громадські читання, спортивні свята, диспути, брейн-ринги, що сприяють інтеграції учнівської громади у європейську родину, формують діяльного громадянина, відповідального, грамотного, далекоглядного.
Нехай буде завжди згуртованим наш трудовий колектив, розквітають і множаться таланти! Зичимо колективу училища терпіння і наснаги, творчого горіння, радісної праці, вічної молодості і вдячних учнів, а учням – світлих думок і чистих сердець, готових сприймати в життя мудрість наставників.

Сорок п’ять зустріть – не поле перейти,
А це великий шлях досягнення мети,
Живи, квітуй, моє училище, рости!

Хай доля шле усім добро і щастя,
Міцне здоров’я, море благ земних.
Дні щедрі, мов рушник квітчастий,
Хай стеляться до Ваших ніг.

Колектив професійно-технічного училища №42

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *