Засідання методичної секції педагогічних працівників ПТЗ області з теми «Психологічні особливості та інноваційні підходи взаємодії педагога з учнями з обмеженими можливостями з метою сприяння успішному вирішенню учнями власних проблем»

06 жовтня 2017 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Миколаївській області на базі професійно-технічного училища № 42 проведено засідання методичної секції педагогічних працівників з професій сільськогосподарського профілю та легкої промисловості професійно-технічних навчальних закладів області «Психологічні особливості та інноваційні підходи взаємодії педагога з учнями з обмеженими можливостями з метою сприяння успішному вирішенню учнями власних проблем».

 


Учасників заходу привітали учні та в.о.директора училища Бенюх Ю. І., який коротко розповів про навчальний заклад, поділився досягненнями та перспективами розвитку закладу на майбутнє. Разом з тим зазначив, що не завжди можна подолати фізичний недолік людини, але потрібно зробити все, щоб навчити дітей з певними вадами осмислено і продуктивно самореалізуватись у суспільстві.

Учасників засідання ознайомили з новими нормативними документами щодо організації освітнього процесу, що регламентують діяльність педагогічних працівників з професій сільськогосподарського профілю та легкої промисловості професійно-технічних навчальних закладів області у поточному навчальному році; акцентовано увагу на змісті Закону України «Про освіту» та питаннях, що стосуються професійної освіти, зокрема, її місце у системі освіти в цілому, сертифікація професійної діяльності педагога тощо.

Лагутіна В. В., методист НМЦ ПТО, ознайомила учасників заходу з методичним підходом щодо формування готовності педагога до роботи з учнями з особливими освітніми потребами з врахуванням психологічних особливостей та інноваційних підходів.
З метою реалізації практичної складової заходу презентовано досвід роботи викладачів та майстрів виробничого навчання ПТНЗ області.
Учасники засідання мали можливість познайомитися з учнями з обмеженими можливостями, зокрема з творчістю учениці Ірини Солопієнко, яка навчається за професією Швачка. Вишивальник. В позаурочний час Ірина захоплюється вишивкою та продемонструвала свої кращі роботи.

 

З метою розширення кругозору учасників заходу організовано екскурсію до Свято-Михайлівського Пелагіївського монастиря (православного жіночого монастиря Миколаївської та Вознесенської єпархії Української Православної церкви), де всі присутні мали можливість відвідати «урок духовності».

 

 

По завершенні засідання учасники оцінили корисність отриманої інформації та висловили слова щирої вдячності адміністрації, педагогічному колективу професійно-технічного училища № 42 за гостинність і сприяння у роботі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *